10 کودکی که با بیان مشکلات خود و یافتن راه حل برای آنها در حال تغییر جهان هستند

ایجاد تغییر زمان می برد. اما برخی از کودکان ثابت می کنند که هرگز برای نجات دنیا زود نیست. در حالی که بیشتر آنها درگیر بازی هستند، این کودکان با مسائل جهانی دست و پنجه نرم می کنند. واقعاً قابل توجه است!

“کودکان پیام های زنده ای هستند که ما به زمانی می فرستیم که نخواهیم دید.” – جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحدهبه عنوان یک نوجوان علاقه مند به امور جاری و فعالیت، می خواهم تغییری ایجاد کنم، جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنم. متاسفانه در بیشتر موارد نوجوانان جدی گرفته نمی شوند. بزرگسالان بر ایجاد تغییرات نظارت دارند، نه کودکان و نوجوانان. وقتی بزرگ شدم می توانم رای بدهم، در تظاهرات شرکت کنم، و خیلی چیزهای دیگر.

اما، تاریخ بارها و بارها به ما نشان داده است که جوانان توانا هستند و جوانان قوی هستند. از ژان آرک افسانه ای (جنگجوی فرانسوی قرن پانزدهمی که فرانسه را قبل از نوزده سالگی به پیروزی رساند) تا دختر پوستر فعلی تغییرات آب و هوایی گرتا تونبرگ (یک فعال آب و هوا)، نسل های جوان ثابت کرده اند که منادی عدالت هستند و صلح هر کسی، حتی بچه های کوچک، می توانند تغییری ایجاد کنند، اگر ذهن خود را به آن معطوف کنند. سن، جنسیت، نژاد، طبقه و همه چیزهای دیگر زمانی که عزم راسخ در کار باشد منسوخ می‌شوند.

این فهرست ده ذهن جوان باهوش را بررسی می‌کند که کمک‌های باورنکردنی به حقوق بشر، توسعه پایدار و زمینه‌های مختلف دیگر داشته‌اند. آنها الگوهای تغییر هستند و الگوی خوبی هستند که چگونه می توانید روحیه جنگجوی فرزندتان را تقویت کنید.

1. مارلی دیاس

10 Children Who Are Changing The World

“میل به دیدن دختران سیاهپوست و تجربیات ما در کتابهایی بود که در مدرسه به من داده بودند بخوانم که مرا مجبور کرد حقیقت خود را بگویم. >#1000BlackGirlBooks، یک کتاب رانی برای جمع آوری داستان های زنان رنگین پوست”

چه کسی؟

فعال آمریکایی و مغز متفکر پشت #1000BlackGirlBooks

از دست ندهید
در داخل خانه گیر کرده اید؟ در اینجا بهترین بازی های رومیزی وجود دارد که می توانید به صورت خانوادگی انجام دهید

او چه کار کرد؟

مارلی دیاس، یک خواننده هوس باز و یک زن رنگین پوست، متوجه یک واقعیت آشکار شد – وجود نداشت. کتاب های بسیاری که بر جامعه او متمرکز شده است. این دختر 11 ساله که از حضور ناکافی خود خسته شده بود، درایوی به نام #1000BlackGirlBooks را شروع کرد که بر کتاب هایی با قهرمان های زن سیاه پوست تمرکز داشت. زنان سیاه پوست در این کتاب ها نقش اصلی را بازی می کنند. آن‌ها به عنوان شخصیت‌های فرعی انتخاب نمی‌شوند که هیچ آژانسی ندارند. هدف این درایو جمع آوری 1000 کتاب از این دست برای اهدا به دختران سیاه پوست بود. دیاس که اکنون 15 سال دارد، در فهرست 30 زیر 30 سال فوربس قرار گرفته است و جایزه نبوغ آمریکایی مجله اسمیتسونیان در رده جوانان را دریافت کرده است.

2. گرتا تونبرگ

10 Children Who Are Changing The World

“ما نمی‌توانیم یک بحران را بدون اینکه آن را به عنوان یک بحران تلقی کنیم حل کنیم. و اگر یافتن راه‌حل‌های درون سیستم آنقدر غیرممکن است، پس شاید باید خود سیستم را تغییر دهیم”

چه کسی؟

یک محیط بان سوئدی در مورد تغییرات آب و هوایی

او چه کرد؟

امروزه گرتا تونبرگ 15 ساله یکی از شناخته شده ترین چهره های روی کره زمین است. او که از تهدید فزاینده تغییرات آب و هوایی نگران بود، ابتدا اعتراض خود را در خارج از پارلمان سوئد آغاز کرد. او نمی دانست که این به نوعی انقلاب اقلیمی منجر می شود که کل جهان را فرا خواهد گرفت. او پس از درخواست از دولت برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، اعتصابات و اعتراضات مدارس را سازماندهی کرد تا برای همین مبارزه کند. او به زودی به عنوان چهره جنبش آب و هوا به محبوبیت رسید. سخنرانی افسانه‌ای او «چطور جرات می‌کنی» در اجلاس اقدام اقلیمی سازمان ملل در سال 2019، الهام‌بخش بسیاری از جوانان برای پیوستن به مبارزه با تغییرات آب و هوایی است.

از دست ندهید
کاپ کیک کشک لیمو و ماست (مناسب برای روز مادر و عید پاک)

3. ملاله یوسف زی

10 Children Who Are Changing The World

“ما فقط زمانی به اهمیت صدای خود پی می بریم که ساکت شده باشیم”

چه کسی؟

فعال کودک و جوانترین برنده جایزه نوبل

او چه کرد؟

اگر گرتا تونبرگ پوستر است ملاله یوسف زی، دختر تغییرات اقلیمی، قهرمان آموزش دختران است. در موجی از حوادث ناگوار، زمانی که طالبان خانه او را در دره سوات پاکستان تسخیر کردند و دختران را از رفتن به مکتب منع کردند، تحصیلات او تهدید شد. با این حال، او به مبارزه برای حق تحصیلش ادامه داد.

او در پانزده سالگی گلوله ای برای تحصیل دختران برداشت. جنبش او به یک پدیده جهانی تبدیل شد و طالبان با محکومیت بین المللی روبرو شد. پس از بهبودی معجزه آسا، او صندوق ملاله را راه اندازی کرد، یک سازمان غیرانتفاعی که برای تحصیل دختران مبارزه می کند. او در هفده سالگی جایزه صلح نوبل را دریافت کرد و جوانترین فردی شد که این کار را انجام داده است. او به مبارزه برای تحصیل، مهاجرت و حقوق زنان ادامه می دهد.

4. لیا ناموگروا

“بزرگسالان حاضر به ارائه رهبری نیستند، بنابراین من خودم را پیشنهاد می کنم.”

چه کسی؟

فعال آب و هوای اوگاندا

او چه کرد؟

با الهام از جنبش آب و هوایی گرتا تونبرگ، پانزده ساله لیا ناموگروا پیر در جنبش اقلیم اوگاندا شرکت کرد و نماینده آن بود. او به عنوان بخشی از یک پروژه جهانی به نام “جمعه ها برای آینده” هر جمعه برای اقدام سختگیرانه تر در مورد آب و هوا اعتراض کرد. به زودی، او بسیاری دیگر از اوگاندایی ها را برای حمایت از این آرمان جمع کرد. هدف او ایجاد آگاهی در مورد تغییرات آب و هوایی است و از دولت می خواهد که لایحه پناهندگان آب و هوا را اجرا کند. او در جنبش آب و هوای اوگاندا پیشرفت کرده است و به مبارزه برای آینده ای پایدارتر ادامه می دهد.

از دست ندهید
کیک پنیر وانیلی

5. اما گونزالس

10 Children Who Are Changing The World

“زمان آن رسیده که قربانیان تغییری باشند که باید ببینیم”چه کسی؟

مدرسه؟ بازمانده تیراندازی و فعال کنترل اسلحه

او چه کرد؟

زمانی که او یک دبیرستان بود، اما گونزالس از یک حادثه ویرانگر و تغییر دهنده زندگی جان سالم به در برد. تیراندازی مدرسه. لرزان اما شکست نخورده، شروع به مبارزه برای قوانین کنترل اسلحه موثرتر کرد. او یکی از بنیانگذاران Never Again MSD، یک گروه مدافع کنترل اسلحه بود. سخنرانی او با عنوان “ما به BS می گوییم” در فضای مجازی پخش شد و گونزالس هم مورد حمایت و هم انتقاد قرار گرفت. در این سخنرانی، گونزالس به دلیل عدم پاسخگویی مقامات دولتی که توسط NRA (انجمن ملی تفنگ) تأمین مالی می شوند، «بی اس» را صدا زد. او به سازماندهی راهپیمایی برای زندگی ما کمک کرد، تظاهراتی که به رهبری دانشجویان علیه خشونت با اسلحه برگزار می شد. جنبش او تیراندازی در مدارس و واکنش آرام دولت را روشن کرد.

6. اوم پراکاش گورجار

“اگر کودک کارگری مثل من می توانست رویای جهانی عاری از استثمار را ببینید، پس چرا شما نه؟

چه کسی؟

یک فعال علیه کار کودکان

او چه کرد؟

اوم پراکاش گورجار در دوران جوانی مجبور شد در مزرعه ای کار کند که در آن سختی ها و مبارزات زیادی را تحمل می کرد. . او تا زمانی که از باچپان باچائو آندولان، برنامه ای که توسط کایلاش ساتیارتی، برنده جایزه نوبل راه اندازی شده بود، کمک دریافت نکرد، نتوانست تحصیل کند. او با تقویت تجربیات خود، برای ارتقای آموزش ابتدایی و گسترش آگاهی علیه کار کودکان سخت کار کرد. او در سال 2006 در چهارده سالگی جایزه صلح بین المللی کودکان را دریافت کرد. او بعداً سازمانی به نام Paatshala را تأسیس کرد که هدف آن ارائه آموزش به همه کودکان و محافظت از آنها در برابر کار اجباری یا ازدواج کودکان است.

از دست ندهید
کیک پری دریایی

7. یاش گوپتا

“بچه ها پرشور هستند و می توانند تفاوت ایجاد کنند. فقط باید بفهمید به چه چیزی اهمیت می دهید و روی آن تمرکز کنید”

چه کسی؟

خالق یک سازمان غیرانتفاعی برای کمک به افراد دارای چالش بصری

او چه کرد؟

یک روز در حین تمرین تکواندو، یاش گوپتا عینک خود را شکست و در تمرین دچار مشکل شد. این اتفاق او را به اهمیت بینایی و به ویژه عینک پی برد. پس از انجام برخی تحقیقات، او متوجه شد که 13 میلیون کودک دارای مشکل بینایی در سراسر جهان از عینک استفاده نمی کنند، زیرا توانایی خرید آن را ندارند. تنها چهارده سالگی، گوپتا سازمانی به نام Sight Learning را راه اندازی کرد. او در ابتدا با چالش های زیادی روبرو بود، اما با ذوق و شوق با آنها روبرو شد. به عنوان مثال، او در اوقات فراغت خود از معلمی بچه ها پول درآورد و از پول آن برای تأمین مالی غیرانتفاعی خود استفاده کرد. تا به امروز، سازمان او بیش از 22000 جفت عینک بین دانش‌آموزان در هند، هائیتی، هندوراس، مکزیک و ایالات متحده توزیع کرده است.

8. آمیکا جورج

” دوره های زمانی تغییر کرده است”

چه کسی؟

فمینیست در حال مبارزه با فقر دوره

چی آیا او این کار را کرد؟

پس از اینکه متوجه شد بسیاری از زنان توانایی پرداخت هزینه محصولات قاعدگی را ندارند، آمیکا جورج هفده ساله کمپین #FreePeriods خود را آغاز کرد. وقتی دانش‌آموزان توانایی خرید محصولات قاعدگی را ندارند، روزهایی را از مدرسه غیبت می‌کنند. این بدان معناست که “فقر دوره”، همانطور که جورج می گوید، فقط یک مسئله زنان نیست، بلکه یک موضوع آموزش و حقوق کودک نیز هست. بنابراین، او از دولت خواست تا محصولات قاعدگی (مانند پد و تامپون) را به صورت رایگان در مدارس ارائه کند. در پی اعتراضات متعدد، دولت بریتانیا تصمیم خود را برای ارائه این کالاها در مدارس اعلام کرد. جورج همچنین با تابوهای مربوط به قاعدگی مبارزه می کند و از مردان می خواهد که بخشی از گفتگو باشند. او در حال حاضر دانشجوی دانشگاه کمبریج است.

از دست ندهید
8 فعالیت دوستدار محیط زیست برای جشن گرفتن روز جهانی محیط زیست با فرزندتان

9. Advay Ramesh

“برنده شدن در جایزه تاثیر جامعه Google برای من بسیار مهم است، این به من کمک می کند بیشتر بیاموزم و ایده خود را بیشتر توسعه دهم”

چه کسی؟

یک مبتکر برای ماهیگیران در هند تفاوت ایجاد می کند

او چه کرد؟ /h3>

ادوای رامش، دانش‌آموز کلاس 10 از چنای، برنده جایزه تأثیر جامعه Google در سال 2016 است. این جایزه نوآوری‌هایی را که در جامعه تفاوت ایجاد می‌کنند، به رسمیت می‌شناسد و از آنها تقدیر می‌کند. رامش تنها آسیایی است که تاکنون این جایزه را برده است. پروژه او – FELT (FishErman Lifetime Terminal) از سیگنال های GPS استفاده می کند تا ماهیگیران را از آب های دریایی بین المللی دور نگه دارد و متعاقباً آنها را از پرداخت جریمه های قابل اجتناب نجات می دهد. همچنین آنها را از شرایط بد آب و هوایی آگاه می کند و آنها را قادر می سازد تا به محل امنی بروند. به او 10000 کمک مالی و مربیگری از Scientific American اهدا شد. او پس از شنیدن در مورد ماهیگیران تامیل نادو که به دلیل عبور ناآگاهانه از مرزهای بین المللی مجبور به پرداخت جریمه شده بودند، الهام گرفت تا روی پروژه خود کار کند.

10. آراو حک

” شما نباید خیلی راحت تسلیم شوید. افراد زیادی وجود خواهند داشت که به شما “نه” خواهند گفت. اما این نشانه شماست که بروید و افراد بیشتری را پیدا کنید که “بله” بگویند و مشارکت کنند.”

چه کسی؟

نوجوانی در حال جمع آوری پول برای بیماران سرطانی جوان

او چه کرد؟

آراو حک بیش از 9 لک برای کودکانی که با سرطان مبارزه می کنند جمع آوری کرده است. جنبش او پس از نمایش در صفحه محبوب فیس بوک Humans of Bombay مورد توجه قرار گرفت. او یک نمایش فیلم برای بیماران ترتیب داد و قرار است ماراتن استاندارد چارتد بمبئی را اجرا کند که یک مسابقه آگاهی از سرطان است. از نظر مالی، او کمک‌های مالی را تشویق می‌کند و از خانواده و دوستانش پول جمع‌آوری می‌کند – همه اینها در حالی که هنوز در مدرسه است و مشغول تحصیل است.

همه پول به بنیاد سرطان نرگیس دات می‌رسد که به افراد محروم کمک می‌کند. با سرطان شفقت او حد و مرزی نمی شناسد.

این ذهن های جوان و مبتکر در حقیقت، عدالت، بی گناهی و شفقت در هر کودکی مشهود است. آنها گواه این هستند که همه به دنبال دنیایی بهتر هستند، حتی کودکان. برای تشویق نسل بعدی به مبارزه برای جهانی که می خواهند در آن زندگی کنند، به حرف های آنها گوش دهید. دفعه بعد که فرزندتان ایده جدیدی را مطرح کرد یا از دنیا ابراز ناامیدی کرد، آنها را نادیده نگیرید! چه کسی می داند؟ شاید فرزند شما بزرگ شود تا گرتا تونبرگ بعدی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید