تلویزیون ال جی 55 اینچ 4K مدل 2023 55UP760703

ال جی امکان استفاده از پلتفرم webOS TV را در اختیار دیگر سازندگان تلویزیون های هوشمندی که از اندروید تی وی استفاده میکنند، قرار داده است. الجی این پلتفرم محبوب و سرویسهای محتوایی یکپارچه آن را در اختیار تولیدکنندگان میگذارد تا تجربه تلویزیونی بهتری را برای مصرفکنندگان خلق کنند. الجی الکترونیکس اعلام کرد دسترسی به اکوسیستم پلتفرم محبوب WebOS TV را برای دیگر برندهای تلویزیون ساز همکارش آزاد خواهد نمود تا به تغییر وضع موجود در این صنعت،که هر کارخانهای سیستمعاملهای اختصاصی خود را دارد، منجر شود. الجی اکنون درحالتوسعه تخصص و مهارت خود در صنعت تلویزیون است که این مورد شامل توسعه و اتخاذ پلتفرم نرمافزاری WebOS TV توسط دیگر برندهای تلویزیونی هم میشود. این کار پتانسیل لازم برای تغییر در هر دو جنبه تکنولوژی و تأمینکنندگان محتوای صنعت تلویزیون را دارد و به شکل قابلملاحظهای باعث رشد حضور و برتری الجی در بازار جهانی سرگرمیهای خانگی خواهد شد. WebOS بهعنوان بخشی مهم از اکوسیستم سرآمد سرگرمیهای خانگی الجی با رابط کاربری بصری خود که در سال ۲۰۱۴ طراحی شد، سادگی کاربرد مثالزدنی را برای دارندگان تلویزیون الجی فراهم آورده است. دسترسی خواهند داشت. همچنین مدلهای تلویزیون سازگار با پلتفرم الجی به ریموت کنترل اختصاصی Magic Motion هم تجهیز خواهند شد. Park Hyoung-sei رئیس شرکت سرگرمیهای خانگی الجی میگوید: «پلتفرم webOS یکی از سادهترین و راحتترین راههای دستیابی به میلیونها ساعت فیلم و برنامه تلویزیونی است. با استقبال دیگر کارخانهها برای پیوستن به اکوسیستم webOS TV، ما قدم در مسیر تازهای میگذاریم که امکان آزمودن یک تجربه کاربری عالی و امکاناتی در سطح و اندازه تلویزیونهای الجی را برای بسیاری از صاحبان تلویزیونهای جدید فراهم میآورد.

از دست ندهید
تلویزیون ٥٥ اینچی ال جی مدل LG TV 55up77

ال جی Tv

lg tvهنگام خرید تلویزیون برندهای مختلفی پیشروی ما قرار دارد که با در نظر گرفتن یکسری شرایط میتوانیم از بین آنها گزینه مناسب را انتخاب کنیم. مسلما هنگام مراجعه به بازار و بررسی برندهای مختلف، با دو برند سونی و الجی نیز برخورد خواهیم کرد. زیرا ۲ گزینه نام برده جزو برترین و همچنین بزرگترین تولیدکنندگان تلویزیون در دنیا بهشمار میروند. بنابراین بهترین و مدرنترین تلویزیونهای را میتوان در لیست محصولات آنها پیدا کرد. هر دو مورد محصولات باکیفیتی تولید میکنند و از بهروزترین تکنولوژیها برای ارتقای کیفیت تولیدات خود بهره میبرند. مقایسه تلویزیون سونی با ال جی باید به موارد متعددی توجه کرد. از آنجایی سازوکار، اولویتها و فلسفه تولید هر برند نسبت به برند دیگر متفاوت است، تلویزیونهای موجود در لیست تولیدات هر کدام از آنها تفاوتهای زیادی باهم دارند. بهعبارت دیگر تلویزیونهای سونی و الجی دارای نقاط ضعف و قوت زیادی هستند. تلویزیونهایی که در حالحاضر در بازار وجود دارند، نسبت به مدلهای قدیمی تفاوتهای فاحشی کردهاند.

اما بسیار نازکتر از آنها میباشد.

بنابراین ممکن است در مبارزه با تابش مستقیم نور محیط شکست بخورد. LG UP8000 شباهت زیادی به LG UN8500 و UN7300 دارد. اما بسیار نازکتر از آنها میباشد. این ویژگی کمک میکند که هنگام نصب روی دیوار بیش از اندازه جلو نیاید. دو عدد پایهی نگهدارندهی این محصول تقریبا دارای عرضی به اندازه کل تلویزیون میباشند. بنابراین اگر میز شما کوچکتر از سایز تلویزیون UP8000 است با مشکل روبهرو خواهید شد. پایهی نگهدارندهی این مدل میتواند به خوبی تعادل تلویزیون را حفظ نمایید. اما با این حال ممکن است کمی تکان بخورد که مزاحمتی ایجاد نمیکند. پنل پشتی UP8000 طراحی سادهای دارد و کاملا از پلاستیک باکیفیت ساخته شده است. این خصوصیت در کاهش وزن تلویزیون تاثیر بسزایی داشته است. در کل میتوان گفت که این مدل کیفیت ساخت بالایی دارد و اکثرا از پلاستیک ساخته شد است. اما پایههای نگهدارندهای آن از این موضوع مستثنی هستند و هر دو از یک فلز مقاوم تولید شدهاند.

از دست ندهید
راهنمای خرید تلویزیون LG - کدام تلویزیون ال جی برای شما مناسب است؟

نور ساطع می کند.

این باعث می شود که این تلویزیون های UHD با پیشرفت فناوری HDR گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشند. حتی اگر طی دو سال بعد تلویزیون جدیدی خریداری نکنید این دستگاه ها از هر استاندارد HDR پشتیبانی می کنند. بیشتربخوانید: تناسب اینچ تلویزیون با اندازه محیط ، چرا و چگونه؟ در نهایت؛ تمام تلویزیون های ال جی 4K ultra-HD از سیستم عامل WebOS 3.5 پشتیبانی می کنند. این سیستم عامل تلویزیون هوشمند از سرویس های استریم مانند Netflix و Hulu پشتیبانی می کند که با فناوری HDR-effect قابل ارتقاء است. علاوه بر این؛ WebOS از طریق برنامه LG Channel Plus به حدود 100 کانال رایگان اینترنتی دسترسی پیدا می کند. می نامد؛ از فیلم ناونوسل استفاده می کند که هنگام برخورد با جریان الکتریکی , moloudimall.com نور ساطع می کند. این شبیه شیت ها یا ورق های دات کوانتومی (quantum-dot) است که در تلویزیون های QLED سامسونگ یافت می شود. فقط فیلک 1 نانومتر ضخامت دارد؛ در حالی که برای quantum-dot سامسونگ این ضخامت به 2 تا 6 نانومتر می رسد.

آیا تلویزیون هوشمند به وای فای نیاز دارد؟

در بیشتر موارد، یک تلویزیون معمولی هیچ قدرت پردازشی ندارد. به این معنی که نمیتواند به شبکهی اینترنت وصل شود. برای آشنایی با بهترین تلویزیون سامسونگ مطلب “بهترین تلویزیون سامسونگ (در سال 1401-2022)” را بخوانید. آیا تلویزیون هوشمند به وای فای نیاز دارد؟ بله، تلویزیون هوشمند شما بدون اتصال به اینترنت به خوبی کار خواهد کرد. شما میتوانید کانالهای تلویزیونی را با کابل یا آنتن تماشا کنید. پخشکنندههای Blu-ray/DVD، بلندگوها و غیره را متصل کنید و درست مانند یک تلویزیون معمولی از آن استفاده نمایید. اما قادر نخواهید بود تا از هیچ یک از برنامههای استریم ویدیوی همراه با آن استفاده کنید. آیا نتفلیکس در تلویزیون هوشمند رایگان است؟ هزینه نتفلیکس چقدر است؟ شما میتوانید برنامههای نتفلیکس را به یک هزینهی ثابت ماهانه در تلفن هوشمند، تبلت، تلویزیون هوشمند، لپتاپ یا دستگاه پخش جریانی خود تماشا کنید. هزینهی برنامه ها از 9.99 دلار تا 19.99 دلار در ماه متغیر است.

از دست ندهید
بهترین یخچال سامسونگ برنامه‌های Android/iPhone

اما در مقایسه قیمت، محصولات برند الجی ارزانتر هستند.

به همین دلیل فرایند تولید آنها هزینهبر است. از اینرو در مقایسه با سایر محصولات، با قیمت بالاتری راهی بازار میشوند. البته منظور ما این نیست که محصولات الجی بیکیفیت بوده و کیفیت ساخت مطلوبی ندارند. به هر حال LG جزو بهترین تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری در دنیا به شمار میرود. این برند توانسته است بهترین و باکیفیتترین تلویزیونهای اولد را راهی بازارهای جهانی کند. در نتیجه باید بگویم که الجی نیز محصولاتی بسیار باکیفیت با طولعمر بالا تولید میکند. اما در مقایسه قیمت، محصولات برند الجی ارزانتر هستند. به نحوی که قیمت یک تلویزیون 65 اینچ LG با قیمت مدل 55 اینچ Sony تقریبا یکسان است. همانطور که گفتیم شرکتهای LG و Sony هر دو جزو تولیدکنندگان پیشتاز تلویزیون در دنیا بهشمار میروند و هرکدام از جهات مختلف ویژگیهای خاص خود را دارند. کیفیت ساخت، برنامههای کاربردی و غیره در هر دو گزینه در سطح مطلوبی قرار دارد. بنابراین مقایسه تلویزیون سونی با ال جی و انتخاب یکی از محصولات این دو شرکت برای ما سخت است.

قیمت تلویزیون ال جی

اخبار روز دنیا، انواع و اقسام سرگرمیها، فیلم و سریال، حیات وحش و هزاران برنامهی آموزشی، از طریق این دستگاه به خانههای شما راه پیدا میکند. پس نمیتوان از نقش کلیدی آن در زندگی، چشمپوشی کرد. این کالا، علاوه بر اهمیت و کاربرد بالایی که دارد، بسیار هم حساس است. با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، خرید تلویزیون نو، کار بسیار دشواری است و برای همه مقدور نیست. حتی تعمیرات تلویزیون هم ممکن است شما را به دردسر بیندازد. تشخیص درست مشکلی که برای تلویزیون به وجود آمده و چگونگی تعمیر آن، از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر دستگاه شما بهخوبی تعمیر نشود، ممکن است مشکلاتی بیش از پیش به بار بیاورد. در برخی موارد این اختلالات، علاوهبر تلویزیون، دامنگیر دستگاههای متصل به آن هم میشوند. پس دقت کنید که تلویزیون خود را برای تعمیر به کجا میبرید و از اعتبار تعمیرگاه خود، مطمئن شوید. استفاده از قطعات اصل و سالم، مهمترین اصل در تعمیر دستگاه است. اگر تعویض قطعهای در تلویزیون، ضروری باشد، باید دقت داشته باشید که حتما برای تعمیر، به محلی مراجعه کنید که از قطعات اصل استفاده میکند.

از دست ندهید
بررسی تخصصی تلویزیون ال جی

lg tvیک تلویزیون هوشمند دقیقا چه کاری انجام میدهد؟ تلویزیونهای هوشمند که گاهی تلویزیونهای متصل نیز نامیده میشوند به شبکهی اینترنت خانهی شما وصل میشوند. این ویژگی به شما اجازه میدهد تا بتوانید فیلمها، ویدیوها و محتواهای گوناگون را به راحتی به صورت آنلاین پخش نمایید. همچنین قادر خواهید بود تا به راحتی اینترنت را مرور کنید و فعالیتهایی را انجام دهید که زمانی تنها محدود به رایانهها و گوشیهای هوشمند بودند. در اینجا برخی از معایب تلویزیون های هوشمند و اینکه چرا ممکن است بخواهید از آنها دوری کنید، آورده شده است. در این محصولات خطرات امنیتی و مربوط به حریم خصوصی گاهی دیده میشوند. برخی از آنها دارای رابطهای ناکارآمد هستند. به طور کلی عملکرد برخی از تلویزیونهای هوشمند اغلب غیرقابل اعتماد است. تفاوت بین تلویزیون و تلویزیون هوشمند چیست؟ یک تلویزیون هوشمند میتواند هرگونه ویدیویی را به صورت آنلاین در هر لحظه برای کاربران پخش کند، موسیقیهای مختلف را در اختیارتان قرار و کارهای بسیار بیشتری انجام دهد. این کارها ممکن است شامل دسترسی به برنامههای مورد علاقه شما، مرور رسانههای اجتماعی یا دریافت به روز رسانیهای ورزشی باشد.

LG G2 از پاسخ فرکانسی مناسبی بهرهمیبرد. اما با این حال نمیتواند باس زیادی تولید کند. این تلویزیون عملکرد اعوجاج مناسبی دارد. اعوجاج هارمونیک بسیار کمی در سطوح متوسط صدا وجود دارد. اما در محدودهی سه برابری این مقدار کمی افزایش مییابد. الجی G2 OLED جدیدترین نسخه رابط هوشمند اختصاصی الجی، یعنی webOS را اجرا میکند. کمپانی الجی این رابط هوشمند را به عنوان نسخه 22 معرفی میکند. این گونه به نظر میرسد که الجی همچنان از سیستم نسخهسازی قدیمی استفاده میکند. زیرا صفحهی اطلاعات تلویزیون نسخه webOS TV را همچنان نسخه 7.1.0 نشان میدهد. رابط کاربری سریع و آسان از ویژگیهایی است که در این نسخه کاربران را شگفت زده کرده است. متأسفانه، تقریباً مانند تمام تلویزیونهای هوشمند موجود در بازار، تبلیغات در سراسر رابط هوشمند این محصول نیز وجود دارد و نمیتوان آنها را به طور کامل غیرفعال کرد. این تلویزیون نیز دقیقا با همان کنترل فوقالعادهی موجود در مدلهای قبلی عرضه میشود.

از دست ندهید
قیمت و خرید تلویزیون ال جی مدل 55UN7400

lg tvاز جمله فناوری های جدیدی که موجب ایجاد تصاویری کاملا واقعی و با واضح شده است تکنولوژی Dolby Vision می باشد. تلویزیون اولد ال جی مدل 65C9 با استفاده از فناوری Dolby Visin قادر به ایجاد تصاویری فراتر از حد انتظار شده است. Dolby Vision با افزایش کنتراست و وضوح تصاویر بیشترین عمق تصویر را ایجاد کرده و می تواند کاربر را مجذوب خود نماید. عمق رنگ ها موجب ایجاد تصاویری با رنگ های غنی و پویا شده است و تصاویر حاصله کاملا طبیعی و با زنده خواهند بود. تلویزیون LG OLED TV 65C9 همچنین از قابلیت Dolby Atmos در صدا بهره گرفته است. تلویزیون اولد 65 اینچ ال جی C9 از اسپیکری با توان خروجی 20 وات و یک جفت اسپیکر با توان خروجی 10 وات، که جمعا 40 وات صدا تولید میکنند، ایجاد شده است. کمپانی ال جی به منظور افزایش وضوح و کیفیت بی نظیر صدا از قابلیت های متفاوتی بهره گرفته است، که مهمترین ترین این ویژگی ها، فناوری Dolby Atmos می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید