8 نکته برای برگزاری جلسات خانوادگی موفق

Lakshmi Rajan لاکشمی راجان 3 دقیقه خواندن

نویسنده parentcircle نویسنده parentcircle نویسنده parentcircle نویسنده parentcircle نویسنده parentcircle نویسنده parentcir

جلسات خانوادگی راهی عالی برای گرد هم آوردن خانواده است – صحبت کردن، به اشتراک گذاشتن افکار و ایده ها، و حل مسائل. برای اینکه بدانید چگونه می توانید جلسات خانوادگی خود را موفق کنید، ادامه دهید.

8 Tips For Conducting Successful Family Meetings

تیمی را تصور کنید که در آن اعضا با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند یا برای درک یکدیگر تلاش نمی کنند. غم انگیز نیست؟ خانواده‌ای که دور هم جمع نمی‌شوند یا مرتباً ملاقات نمی‌کنند، به شیوه‌ای از هم گسیخته مشابه عمل می‌کنند. بیشتر اوقات، تصمیمات بدون بحث و گفتگو و اهمیت دادن به احساس سایر اعضا گرفته می شود که منجر به اختلاف نظر و رنجش اعضای خانواده می شود. همچنین، در خانواده‌ای که مرتباً ملاقات نمی‌کنند، رابطه نزدیکی بین اعضا وجود ندارد.

آیا دوست دارید این اتفاق در خانواده شما هم بیفتد؟ نه؟ سپس آماده شوید تا پایه و اساس خانواده ای را بچینید که اعضای آن از یکدیگر مراقبت کنند و به عنوان یک واحد عمل کنند. داشتن جلسات منظم خانوادگی می تواند به شما در دستیابی به هدف خود برای داشتن یک خانواده قوی و منسجم کمک کند. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه یک جلسه خانوادگی خوب و موفق داشته باشید.

  1. آن را غیررسمی نگه دارید: یک گردهمایی خانوادگی جلسه ای نیست که در آن همه افراد در آن جلسه داشته باشند. در لبه است فضا را شاد و آرام نگه دارید تا همه احساس راحتی کنند. جلسه خانوادگی باید موقعیتی باشد که همه احساس کنند برای صحبت کردن تشویق شوند.
  2. با یک نکته مثبت شروع کنید: یک محیط دلپذیر را برای تعامل انتخاب کنید که به همه کمک می کند احساس آرامش و آسودگی کنند. . جلسه را با به اشتراک گذاشتن تجربیات مثبت اعضای خانواده با یکدیگر آغاز کنید. همچنین می‌توانید برخی از میان وعده‌ها را در دسترس داشته باشید تا بین اعضا بفرستید.
  3. برنامه‌ای تهیه کنید: بیشتر اوقات، هر کاری که بدون برنامه‌ریزی مناسب انجام شود، نتایج مطلوبی را به همراه ندارد. اگر می خواهید جلسه خانوادگی مثمر ثمر و سازنده باشد، قوانینی را برای جلسه در نظر بگیرید. همچنین، برنامه ای در مورد نحوه اجرای راه حل ها و اقدامات بعدی ارائه دهید.
  4. همه را به صحبت تشویق کنید: گاهی اوقات، یکی از اعضای خانواده، به ویژه کودک، ممکن است از بیان افکار خود در مقابل دیگران خجالتی یا مردد باشد. در چنین سناریویی، فرد را تشویق کنید که حرفش را باز کند و صحبت کند، و تلاش او برای ایجاد اعتماد به نفسش را ستایش کنید.
  5. مفرح ایجاد کنید: رسیدگی به بحث های جدی برای کودکان دشوار است. بنابراین، عنصری از را معرفی کنید. سرگرمی و هیجان در بحث که بچه ها را علاقمند نگه می دارد. به عنوان مثال، انتخاب مکانی که خانواده برای پیک نیک به آنجا بروند یا تصمیم بگیرند که یک فعالیت مفرح که کودکان بتوانند در آن شرکت کنند.
  6. قضاوت نکنید: آن را به عنوان یک قانون در نظر بگیرید. به هر یک از اعضای خانواده اجازه دهید بدون مزاحمت یا قضاوت صحبت کنند. این همه را تشویق می کند تا افکار، مشکلات، دستاوردها، رویاها و امیدهای خود را به اشتراک بگذارند. با اعترافات با پختگی رفتار کنید و شروع به سرزنش نکنید.
  7. کوتاه نگه دارید: مطمئن شوید که جلسات خانوادگی را کوتاه نگه دارید، ترجیحاً آن را ظرف 30 دقیقه به پایان برسانید. این باعث می‌شود که کودکان احساس بی‌حوصلگی و بی‌قراری نکنند، زیرا در مقایسه با بزرگسالان دامنه توجه کوتاه‌تری دارند که منجر به گوش‌های ناشنوا و افکار منحرف می‌شود.
  8. این را با صدای بلند خاتمه دهید
  9. قوی>: یک جلسه خانوادگی را با فعالیت های سرگرم کننده مانند آواز خواندن با هم یا بازی با کلمات پایان دهید. گنجاندن چنین مواردی در یک جلسه خانوادگی می تواند آن را به مناسبتی تبدیل کند که همه اعضا منتظر آن هستند.
از دست ندهید
10 کودکی که با بیان مشکلات خود و یافتن راه حلی برای آنها دنیا را تغییر می دهند

اکثر خانواده ها یا جلسه خانوادگی ندارند یا تمایل زیادی به برگزاری آن ندارند. همچنین، آنها اثربخشی یک جلسه خانوادگی را دست کم می گیرند. اما، جلسات خانوادگی، اگر به درستی انجام شود، می تواند دستاوردهای زیادی داشته باشد. این می تواند فرصتی برای پیوند با هم، رفع اختلافات، تقویت ارتباطات، حل مسائل خانوادگی یا مشکلات تک تک اعضا و شامل کردن همه در فرآیند تصمیم گیری باشد. بنابراین، آن را امتحان کنید تا فواید فوق العاده زیادی را تجربه کنید.

امیدواریم این مقاله را دوست داشته باشید. برای دریافت نکات تخصصی و خواندن مقالات جالب در مورد موضوعات مختلف فرزندپروری، اکنون مشترک شوید در مجله ما >.

ParentCircle مجله ای است که والدین را قادر می سازد تا فرزندان موفق و شاد تربیت کنند. اکنون مشترک شوید

دیدگاهتان را بنویسید