8 روش خلاقانه برای جشن گرفتن جشنواره های مذهبی در حین فاصله گذاری اجتماعی

با نزدیک شدن به فصل جشنواره، بسیاری از ما در سردرگمی قرار داریم. ما در شگفتیم که چگونه در عین رعایت فاصله اجتماعی، جشن بگیریم. در ادامه بخوانید تا به شما بگوییم

وقت آن است که دیاسها را گردگیری کنید، الگوهای رنگولی را جمع آوری کنید و مشغول تهیه خوراکی های جشن در آشپزخانه شوید. . فصل جشنواره اینجاست! Durga Puja، Dussehra، Diwali همه در گوشه و کنار هستند.

اما امسال، همه چیز کمی متفاوت است. این یک سال چالش برانگیز دیگر برای همه ما بوده است. در طول سال، کووید-19 مانند کل سال گذشته جهان را تقریباً به سکون رساند. در نتیجه پیامدهای بیماری همه گیر، زندگی ما تقریباً به طور کامل تغییر کرد. با این حال، ما توانسته ایم به عنوان یک جامعه گرد هم بیاییم و بهترین استفاده را از شرایط داشته باشیم. این نگرش امیدوارانه و مثبت است که باید با ورود به فصل جشنواره همراه خود داشته باشیم.

از آنجایی که به جشن گرفتن این جشنواره های آینده می نگریم، تمرکز بر آنچه که نمی توانیم انجام دهیم آسان است. همین الان انجام بده بله، محدودیت‌های زیادی وجود دارد و بسیاری از ما نمی‌توانیم جشنواره‌ها را آن‌طور که می‌خواهیم جشن بگیریم.

اما، در حالی که مهمانی‌های بزرگ و گردهمایی‌های خارج از منزل هنوز ممنوع است، دلیلی وجود ندارد. چرا نباید در امنیت خانه هایمان جشن بگیریم؟ در واقع، بسیاری از جنبه‌های جشنواره‌هایی که برای ما عزیزان است، هنوز هم می‌توانند اتفاق بیفتند. ما هنوز هم می توانیم خانه هایمان را تزئین کنیم و غذاهای خوشمزه بپزیم. ما هنوز هم می توانیم برای عزیزانمان هدیه بفرستیم. ما هنوز هم می‌توانیم با خانواده‌هایمان وقت بگذرانیم و اوقات خوبی را با هم داشته باشیم.

از دست ندهید
کیک پری دریایی

بنابراین، بیایید مثبت بمانیم و تمام انرژی خود را روی بسیاری از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم متمرکز کنیم. برای اطلاع از اینکه چگونه می‌توانید با رعایت فاصله اجتماعی و رعایت تمام اقدامات احتیاطی ایمنی، جشنواره‌ها را جشن بگیرید، ادامه دهید.

1. با نظافت شروع کنید

یک بخش مهم در تمام فستیوال ها، به خصوص دیوالی، تمیز کردن خانه، تمیز کردن و دور ریختن وسایل قدیمی و بلااستفاده است. فصل جشن خود را با نظافت شروع کنید. یک دور کامل نظافت و ضدعفونی می‌تواند از خانه شما در برابر بیماری‌ها محافظت کند.

خانواده خود را درگیر نظافت کنید. فرزندان خود را وادار کنید تا در کارهای کوچکتر مانند تمیز کردن اتاقشان، تا کردن لباس ها و غیره شرکت کنند. این نه تنها به شما در انجام کارهایتان کمک می کند، بلکه به آنها کمک می کند تا از نظر ذهنی برای جشنواره ها آماده شوند.

2. خانه خود را با دکوراسیون پرنورتر کنید

هیچ چیز مانند دکوراسیون های روشن و رنگارنگ اطراف خانه همه را در حال و هوای جشن قرار نمی دهد. آن چراغ‌های پری و دیه‌ها را بیرون بیاورید و کمی درخشش به خانه‌تان بیافزایید.

ساخت دکوراسیون‌های DIY نیز راهی عالی برای پیوند در طول فصل جشن است. با بچه هایتان دور هم جمع شوید و چند چراغ پری لیوان کاغذی و آباژور کیسه ای کاغذی برای تزئین خانه درست کنید. این مقاله برای برخی از ایده‌های آسان برای انجام خودتان.

3. کمی رنگ با رنگولیز اضافه کنید

رنگولی بخش مهمی از جشنواره ها در تمام نقاط کشور است. طرح های سرگرم کننده و خلاقانه رنگولی را جمع آوری کنید و آنها را با خانواده خود امتحان کنید. از آنجایی که مهمانانی برای تحسین رنگولی شما نخواهید داشت، عکس بگیرید و آنها را در شبکه های اجتماعی آپلود کنید و آنها را از طریق تلفن با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

از دست ندهید
کیک پنیر کدو حلوایی بدون تخم مرغ (فوق العاده آسان، با استفاده از پوره کدو تنبل کنسرو شده)

یک ایده عالی دیگر برگزاری مسابقه رنگولی است. بسیاری از انجمن ها هر ساله مسابقات رنگولی برگزار می کنند. چرا امسال آنها را به صورت آنلاین منتقل نمی کنید؟ یک گروه واتس‌اپ با دوستان و خانواده ایجاد کنید تا بتوانید عکس‌های رنگولی خود را به اشتراک بگذارید و رقابتی را برای بهترین طراحی برگزار کنید.

4. ارسال هدیه و کارت برای عزیزان

جشنواره ها مترادف با هدیه هستند. امسال از این سنت دست نکشید. به سادگی آن را به صورت آنلاین منتقل کنید. از آنجایی که تجارت الکترونیک بسیار در دسترس است، ارسال هدایایی برای تقریباً هر کسی، در هر نقطه از جهان، تنها با یک کلیک امکان پذیر است.

برای همگام شدن با سنت ها، می توانید به راحتی شیرینی را به صورت آنلاین سفارش دهید و آنها را به عزیزان خود تحویل دهید حتماً یادداشت یا پیامی برای افزودن یک حس شخصی اضافه کنید.

کارت‌های دست ساز راه دیگری برای به اشتراک گذاشتن عشق شماست. یک مزیت دیگر این است که بچه ها واقعاً از ساخت کارت لذت می برند. با بچه های خود بپیوندید و برای دوستان و اقوام خود کارت درست کنید. سپس می توانید آن را برای آنها ایمیل کنید یا عکس بگیرید و با آنها به اشتراک بگذارید.

5. از خرید جشنواره تسلیم نشوید

هیچ جشنواره ای بدون خرید کامل نمی شود! در سناریوی فعلی، بازدید از مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ و شلوغ توصیه نمی شود. بنابراین، سعی کنید امسال همه خریدهای آنلاین خود را تغییر دهید. اکثر پلتفرم‌های تجارت الکترونیکی در فصل تعطیلات دارای پیشنهادات و فروش عالی هستند و این زمان مناسبی برای انجام خرید است.

از دست ندهید
کیک زنجبیل مایکل

با این حال، به شما توصیه می‌کنیم برای در نظر گرفتن زمان تحویل، خرید را کمی زودتر انجام دهید. . در صورتی که مجبور به بازگرداندن یا مبادله اقلام نیز باشید، به جای آن به شما کمک خواهد کرد. خرید مبارک!

6. دور هم جمع شوید و غذای لذیذ درست کنید

به جرات می توان گفت که با قرنطینه، اکثر ما امسال بیش از هر سال قبل پخته و پخته ایم. بسیاری از ما لذت آشپزی با خانواده را نیز کشف کرده ایم. بنابراین، در این فصل جشنواره، به عنوان یک خانواده دور هم جمع شوید و غذاهای خوشمزه درست کنید. آموزش‌های یوتیوب و ویدیوهای سرآشپز مشهور زیادی وجود دارد که شما را در آشپزی جشنواره راهنمایی می‌کند. در غیر این صورت، با دوستان و خانواده تماس بگیرید و با یک تماس ویدیویی آشپزی داشته باشید.

“من قبلاً هرگز در خانه شیرینی درست نکرده بودم اما امسال از مادرم خواستم تا با تماس تصویری بیاید و مرا راهنمایی کند. برای تهیه راوا لادوس در آماده شدن برای ناوراتری. پسرم به آن ملحق شد و همه ما به همراه مادرم با گفتن داستان های دوران کودکی اش بسیار سرگرم شدیم. به علاوه، لادوس عالی شد! Swetha از بنگلور می‌گوید.

اگر آشپزی واقعاً سبک شما نیست، بسیاری از خدمات تحویل غذا و آشپزهای خانگی وجود دارند که در طول فصل جشن غذا را به سفارش تحویل می‌دهند. توصیه هایی را از دوستان برای بهترین ها در محل خود دریافت کنید و از غذاهای خوشمزه در خانه با خانواده لذت ببرید.

7. همه را در مهمانی‌های تماس ویدیویی دور هم جمع کنید

یک چیز خوب برای بیرون آمدن از قرنطینه این است که ما اکنون بیشتر از قبل با خانواده و دوستان دور دور هم جمع می‌شویم. پیش از این، چند نفر از اعضای خانواده یا دوستان به دلیل کار یا تعهدات دیگر به ناچار در مهمانی ها یا گردهمایی ها غایب می شدند. با این حال، اکنون برای همه آسان است که در یک تماس ویدیویی دور هم جمع شوند. دیدن همه با هم واقعاً احساس شادی‌بخشی است.

از دست ندهید
کیک Fascinator – یک کیک تولد پیچیده

برای جشنواره‌ها مهمانی‌های تماس ویدیویی ترتیب دهید. خانواده و دوستان خود را وادار کنید تا آنلاین شوند و با هم سرگرم شوند. آهنگ بخوان، داستان به اشتراک بگذار، بخند و شاد باش!

8. سنت‌ها را دوباره تصور کنید

این سال همچنین از ما می‌خواهد که بسیاری از سنت‌های مرتبط با جشنواره‌ها را دوباره تصور کنیم. همه در حال تطبیق با زندگی در “عادی جدید” هستند و این در مورد جشن ها نیز صدق می کند. به عنوان مثال، بسیاری از گروه‌های بهاجان و ساتسانگ به صورت آنلاین نقل مکان کرده‌اند تا مردم بتوانند از راه دور شرکت کنند. بازدید از خانه ها برای دیدن گولو یک سنت مهم در جنوب هند در دوران ناوراتری است. بسیاری از مردم امسال به صورت مجازی این کار را انتخاب می کنند.

“هر سال برای ناوراتری، ما دختران جوان را برای کانیا پوجان به خانه دعوت می کردیم و به آنها هدیه می دادیم. امسال آمدن این دختران خطرناک است. نها از دهلی می‌گوید. در عوض، ما تصمیم گرفته‌ایم به یک سازمان غیردولتی که برای آموزش دختران کار می‌کند، پول اهدا کنیم.

این سال زمان سختی و رنج بی‌سابقه‌ای برای مردم در سراسر جهان بوده است. . در طول فصل جشنواره، بیایید لحظه ای وقت بگذاریم و کسانی که از خودمان کمتر خوش شانس هستند را به یاد بیاوریم.

“امسال تصمیم گرفتیم دیوالی را کم رنگ نگه داریم. به جای جشن های معمولی خود، تصمیم گرفتیم پول اهدا کنیم. ماهش از چنای می گوید: به یک سازمان غیردولتی که در حال بازپروری کارگرانی است که در طول همه گیری شغل خود را از دست داده اند. به نظر می رسد این بهترین راه برای جشن گرفتن امسال است. لاکشمی می‌گوید: من قصد دارم میتای و تنقلات برای پرسنل بیمارستانی که در طول همه‌گیری همه‌گیر کار می‌کنند، درست کنم.

این فصل جشن اجازه دهید همه دور هم جمع شویم و عشق و مهربانی را گسترش دهیم. جهان امسال بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارد. با این حال، شما انتخاب می کنید که فصل جشن را جشن بگیرید، به یاد داشته باشید که به دستورات ایمنی تجویز شده توسط دولت پایبند باشید. در حال حاضر ایمنی باید بالاترین اولویت ما باشد. در خانه بمانید، با خانواده خود ارتباط برقرار کنید و اوقات خوشی را در کنار هم سپری کنید.

از دست ندهید
10 کودکی که با بیان مشکلات خود و یافتن راه حلی برای آنها دنیا را تغییر می دهند

ما برای شما و خانواده تان فصل پر برکتی از جشنواره آرزو می کنیم!

دیدگاهتان را بنویسید